Warto zobaczyć

Szczawnica znajduje się na granicy Małych Pienin i Beskidu Sądeckiego w dolinie Grajcarka. Jej atrakcyjne położeniesprawia, że panuje tu wyjątkowy mikroklimat, duże nasłonecznienie i mała ilość opadów. Szczawnica jest otoczona przez szczyty górskie chętnie odwiedzane przez turystów: Rabsztyn, Wysoka, Trzy Korony i Sokolica.

Szczawnica daje także możliwość korzystanie z innych atrakcji turystycznych. Należą do nich: spływ Dunajcem, rafting, spływy kajakowe, wyciągi narciarskie, kolej linowa, trasy rowerowe i wycieczkowe, rajdy i przejażdżki konne, saniami i bryczkami. Znajdują się tu także wypożyczalnie sprzętu sportowego: rowerów, kajaków i nart.

Turyści mogą również korzystać z obiektów sportowych, do których należą korty tenisowe, place zabaw dla dzieci, przystanie kajakowe, boiska do koszykówki, baseny kryte, etc. Aktywnemu wypoczynkowi sprzyjają też piesze szlaki turystyczne, trasy rowerowe i konne. Przejścia graniczne ze Słowacją udostępniono dla narciarzy, rowerzystów, pieszych i osób poruszających się na wózkach inwalidzkich napędzanych paliwem ekologicznym. Dzięki temu można podziwiać uroki słowackich Pienin oraz przełomu Dunajca.