Wiadomości

 • Gmina miała otrzymać 2,5 mln zł za dużą frekwencję w wyborach. Pieniędzy nadal nie widać
  2023-12-06
  Gminy, które przekroczyły 60-procentową frekwencję, wśród nich Kościelisko, miały otrzymać dodatkowe środki z budżetu państwa. W sumie miało to być 2,5 mln zł. Radni tej gminy pytają, kiedy mogą liczyć na pieniądze, bo chcą je rozdysponować między sołectwami.
 • Ulica Dłuskich w Kościelisku? Wójt uspokaja: "Nie chcemy zmiany nazwy głównej ulicy" (zdjęcia)
  2023-12-06
  Zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie zmiany nazwy części ulicy Nędzy Kubińca. Część mieszkańców nie do końca wiedziała, o który fragment drogi chodzi pisząc opinie. - Wśród mieszkańców, którzy nie przeczytali ze zrozumieniem o jaki fragment drogi chodzi, pojawiają się opinie, że chcemy przeprowadzić zamach na nazwę ulicy - mówi Roman Krupa, jednocześnie uspokaja, że zmiana nie dotyczy głównej drogi biegnącej przez Kościelisko.
 • Większość stacji narciarskich rozpoczyna sezon w najbliższy weekend
  2023-12-06
  Największe stacje planują uruchomienie wyciągów w najbliższy weekend 8-10 grudnia. Armatki, dzięki niskim temperaturom, pracują pełną parą. W piątek startują m.in. Kotelnica Białczańska i Beskid w Spytkowicach, a w sobotę Rusin-Ski, Małe Ciche, Jurgów-Ski, Czorsztyn-ski Kluszkowce, Czerwienne-Ski i Kasprowy Wierch.
 • Ćwiczenia w tunelu
  2023-12-06
  We wtorek (12 grudnia) służby przeprowadzą ćwiczenia ratownicze w tunelu pod Luboniem Małym na zakopiance. Konieczność ich corocznej organizacji wynika z przepisów. Tunel będzie na około cztery godziny zamknięty dla samochodów.
 • Natalia Niemen rozdawała prezenty w nowotarskim szpitalu
  2023-12-06
  Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu odwiedziła dziś piosenkarka Natalia Niemen. Artystka była gościem oddziału pediatrycznego, na którym, wspólnie ze św. Mikołajem, wręczała prezenty małym pacjentom.
 • Remiza OSP w Grywałdzie po remoncie
  2023-12-06
  Za nami uroczyste otwarcie wyremontowanego budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Grywałdzie.
 • Sprawa śmierci ciężarnej pacjentki w szpitalu w Nowym Targu: prokuratura przedłuża śledztwo - na razie nikt nie usłyszał zarzutów
  2023-12-06
  Choć od śmierci 33-letniej Doroty L. w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Targu, będącej w 5 miesiącu ciąży, minęło ponad pół roku, śledztwo w tej sprawie nadal trwa i prędko się nie zakończy. - Postępowanie zostało przedłużone do 24 lutego 2024 r. - informuje Podhale24.pl prok. Ireneusz Kunert, kierownik Samodzielnego Działu do Spraw Błędów Medycznych Prokuratury Regionalnej w Katowicach.
 • Remiza z nowym placem
  2023-12-06
  Zakończyła się rozbudowa remizy OSP w Ponicach. W ramach zadania utwardzono plac wokół budynku, dzięki czemu nowa siedziba straży pożarnej zyskała nowe otoczenie.
 • Zderzenie trzech samochodów
  2023-12-06
  Wieczorem na ulicy Grunwaldzkiej w Zakopanem zderzyły się trzy samochody osobowe.
 • Stoch odsunięty, wracają Stękała i Kot. Duże zmiany w kadrze skoczków po słabym początku sezonu
  2023-12-06
  Trener Thomas Thurnbichler ogłosił pięcioosobowy skład naszej reprezentacji skoczków narciarskich na nadchodzące zawody z cyklu Pucharu Świata. Zawody w Klingenthal odbędą się w najbliższy weekend (8-10 grudnia).
 • Policjanci i strażacy z Podhala oddali hołd zabitym funkcjonariuszom z Wrocławia (wideo)
  2023-12-06
  Zakopiańscy policjanci i strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kościelisku oddali hołd wrocławskim policjantom. O godz. 17 na Placu Niepodległości w Zakopanem tatrzańscy policjanci włączyli sygnały i stanęli na baczność przy pojazdach, aby w ten sposób oddać hołd swoim tragicznie zmarłym kolegom.
 • Burmistrz pełen obaw po decyzji radnych
  2023-12-05
  Drugi raz rabczańscy radni odrzucili propozycję podwyżki podatków od nieruchomości, którą zaproponował burmistrz Leszek Świder. Teraz obawia się on czy nie zabranie pieniędzy na inwestycje i bieżącą działalność w 2024 roku.
 • Kolejne próby wyłudzenia pieniędzy od seniorów
  2023-12-05
  Pomimo licznych apeli oraz szeroko zakrojonych akcji profilaktyczno-edukacyjnych, tatrzańska policja niemal każdego miesiąca odnotowuje próby oszustw.
 • Oszustwo na kryptowaluty. Mieszkanka powiatu nowotarskiego straciła 18 tysięcy złotych
  2023-12-05
  Mieszkanka powiatu nowotarskiego szukając pracy zaufała nieznajomym. Licząc na zarobek zainwestowała w kryptowaluty i straciła ponad 18 tysięcy złotych.
 • Państwowa Straż Pożarna w Zakopanem kupiła za 3,8 mln zł specjalistyczną drabinę
  2023-12-05
  W styczniu w remizie Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem pojawić się ma specjalistyczny sprzęt, w postaci 32-metrowej drabiny. -- Jest to sprzęt najwyższej światowej półki - zaznacza st. kpt. Andrzej Król-Łęgowski. - Podnośnik, który obecnie posiadamy nie spełnia naszych oczekiwań - dodaje.
 • Gmina Kościelisko podnosi opłatę miejscową dla turystów. Na co idą pieniądze?
  2023-12-05
  Od 1 stycznia na właściciele obiektów noclegowych na terenie Kościeliska, Dzianisza i Witowa będą pobierać wyższą opłatę miejscową od turystów w kwocie 2,50 zł za dobę od osoby. Gmina szacuje, że dzięki temu do budżetu w 2024 roku trafi ponad 1 mln zł. Zapytaliśmy wójta na co wydawane są te pieniądze.
 • Podwyżka podatków w gminie Poronin
  2023-12-05
  Rada Gminy Poronin podniosła podatki od nieruchomości. - Podatki nieznacznie wzrosły. Trzeba patrzeć na inwestycje, jakie poczyniliśmy i jakie przed nami plus inflacja - uzasadniał przewodniczący rady Adam Pawlikowski.
 • Najwięcej linii autobusowych użyteczności publicznej będzie w powiecie nowotarskim
  2023-12-05
  Wyniki naboru Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej na rok 2024 wicewojewoda Ryszard Pagacz przedstawił na briefingu prasowym, który odbył się w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie.
 • Prestiżowa nagroda dla Wieńczysława Kołodziejskiego i Muzycznej Owczarni
  2023-12-05
  W Sali Złotej Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie wręczono Nagrody Województwa Małopolskiego „Małopolska Nagroda Twórczości”. Nagrodę otrzymał m.in. pomysłodawca i właściciel Muzycznej Owczarni w Jaworkach Wieńczysław Kołodziejski. Podczas uroczystości reprezentował go syn Bartosz.
 • W środę rusza mały wyciąg na Długiej Polanie
  2023-12-04
  NOWY TARG. W środę 6 grudnia Długa Polana rozpoczyna sezon zimowy. Mały stok czynny będzie od godziny 16:00 do 20:00. A ponieważ to "mikołajki" - to na najmłodszych czeka kilka niespodzianek.