Wiadomości

 • 17-latek potrącony przez samochód
  2023-01-27
  Do wypadku doszło pod wieczór w Maruszynie.
 • Mateusz Rzadkosz: Boks uratował mi życie, dlatego pomagam innym (wywiad)
  2023-01-27
  “Box for life”, to projekt Mateusza Rzadkosza z Gliczarowa Górnego. Góralowi boks pomógł wyjść z życiowych problemów i teraz chce pomagać innym. O tym w jaki sposób Mateusz chce pomagać osobom z problemami rozmawiał Marcin Szkodziński.
 • Sesja w Rabce: część uzdrowiska z planem zagospodarowania przestrzennego. Była też mowa o przenosinach szpitala
  2023-01-27
  RABKA-ZDRÓJ. Radni uchwalili miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Rabka-Zdrój, z wyłączeniem strefy A ochrony uzdrowiskowej, dla obszaru Rabka-Południe.
 • Na Kasprowym Wierchu raj dla narciarzy i turystów (zdjęcia)
  2023-01-27
  Od kilku dni Zakopane i okoliczne miejscowości wręcz toną w chmurach podczas gdy nad górskimi szczytami świeci słońce. Doskonale to widać z Kasprowego Wierchu. Turyści wjeżdżający koleją linową Polskich Kolei Linowych przebijają się przez gęstą warstwę chmur, aby po chwili zobaczyć słońce.
 • Zimowe igrzyska 2034 skupione wokół Tatr. Minister potwierdza, burmistrz zdziwiony
  2023-01-27
  "Scenariusz i plan zorganizowania polsko-słowackich igrzysk zimowych 2034 jest jak najbardziej brany pod uwagę i zapewne najbliższe tygodnie, miesiące pokażą dalsze już konkrety i uzgodnienia" - powiedział RMF FM wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy. Jak dodał "od kilku tygodni takie rozmowy w Ministerstwie Sportu i Turystyki są prowadzone. Burmistrz Leszek Dorula nic nie wie o planach organizacji IO w Zakopanem.
 • NOWY CHIRURG STOMATOLOGICZNY W NAJLEPSZEJ KLINICE NA PODHALU ALLDENTAL (art. sponsorowany)
  2023-01-27
 • Ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR z nowym mobilnym centrum dowodzenia
  2023-01-27
  Jak przypominają ratownicy - poszukiwania zaginionych w górach to jedno z ważniejszych zadań, jakie wykonują w swojej pracy. "Końcem 2022 r. dzięki realizacji zadania publicznego pod tytułem: "Utrzymanie przez Grupę Podhalańską GOPR gotowości ratowniczej przez zakup samochodu specjalnego do zarządzania działaniami ratowniczymi w terenie", otrzymaliśmy nowe centrum dowodzenia na czterech kołach" - dodają.
 • Promesa dla gminy Raba Wyżna na budowę kanalizacji
  2023-01-27
  Blisko 4 miliony zł. otrzymała gmina Raba Wyżna na wybudowanie infrastruktury wodno-ściekowej.
 • "Małopolska jest wprost idealna do spędzenia zimowego wypoczynku". Konferencja na Kasprowym Wierchu (zdjęcia)
  2023-01-27
  Przedstawiciele zarządu województwa małopolskiego spotkali się dziś z dziennikarzami na szczycie Kasprowego Wierchu. Konferencja prasowa dotyczyła zimowej oferty dla osób mieszkających i wypoczywających w naszym regionie.
 • Forum samorządowców z Małopolski. Jednym z tematów była współpraca na linii gmina - Tauron
  2023-01-27
  Fundusze Europejskie dla Małopolski, informacje o konkursie „Głęboka modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej”, informacja o planowanych naborach do kolejnych edycji rządowych programów. To były główne tematy podjęte podczas Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski.
 • Pijany kierowca zatrzymany po krótkim pościgu
  2023-01-27
  Policjanci z komisariatu w Bukowinie Tatrzańskiej dzisiejszej nocy namierzyli osobowego forda, którego kierujący na krótkim odcinku drogi popełnił kilka wykroczeń. Po krótkim pościgu okazało się, że ujęty mężczyzna miał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
 • Uwaga na zbyt piękne okazje, to może być próba oszustwa
  2023-01-27
  "Cyberprzestępcy wykorzystują okres ferii zimowych i oferują noclegi w bardzo atrakcyjnych cenach! Na fałszywych stronach podszywają się pod znane hotele i wyłudzają dane do kart płatniczych użytkowników" - przestrzega Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego.
 • Mieszkańcy sprzeciwiają się biogazowni
  2023-01-27
  Około 400 mieszkańców Raby Wyżnej podpisało się pod protestem przeciwko budowie biogazowni przez prywatnego inwestora. Gmina chce przejąć od Skarbu Państwa teren, na którym ma powstać kontrowersyjna inwestycja.
 • Dyżur z ratownikami GOPR na Turbaczu
  2023-01-27
  Ratownicy Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zapraszają do wzięcia udziału w licytacji, w ramach 31 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na aukcje wystawiono dyżur z ratownikami górskimi na stacji ratunkowej GP GOPR na Turbaczu. Wybrano dzień 18 lutego br.
 • Kiedy stosować antyperspirant? (art. sponsorowany)
  2023-01-26
  Antyperspiranty można stosować codziennie lub wyłącznie w dni, w które czekają nas nieco większe wyzwania, niż zazwyczaj. Wówczas w te pozostałe zazwyczaj decydujemy się na dezodorant, który nie hamuje pocenia się, ale maskuje zapach potu. Dowiedz się, komu dedykowane są antyperspiranty oraz jak wybrać idealny kosmetyk dla siebie.
  Komu dedykowane są antyperspiranty?
 • Mieszkaniec Skrzypnego znaleziony martwy
  2023-01-26
  Tragicznie zakończyły się poszukiwania Pawła M., 43-letniego mieszkańca Skrzypnego.
 • Śmierć w sądzie
  2023-01-26
  Około godziny 10 rano w budynku Sądu Rejonowego w Nowym Targu zasłabł i pomimo udzielonej pomocy, zmarł 49-letni mieszkaniec Ochotnicy Górnej.
 • Szokujące zdarzenie koło Zakopanego. Chciał zabić 4-miesięczne dziecko
  2023-01-26
  Zakopiańscy policjanci zatrzymali 29-latka, który z niewyjaśnionych dotychczas powodów zaatakował ostrym narzędziem czteromiesięczną dziewczynkę. Mężczyzna odpowie za usiłowanie zabójstwa, za co może mu grozić nawet dożywotnie więzienie. Decyzją sądu został aresztowany tymczasowo na trzy miesiące.
 • Powstanie kolejna młodzieżowa rada gminy
  2023-01-26
  Rada Gminy Lipnica Wielka wyraziła zgodę na utworzenie młodzieżowej rady gminy.
 • Szkoła w Stasikówce do dużego remontu
  2023-01-26
  Gmina Poronin przymierza się do dużego remontu budynku Szkoły Podstawowej w Stasikówce. W budżecie gminy na ten rok zabezpieczono na ten cel kilkaset tysięcy złotych. Na ostatniej sesji wójt Anita Żegleń mówiła jednak, że to nie wszystko.