Wiadomości

 • Spory i skargi. Radni nie zwalniają tempa we wzajemnym oskarżaniu się o intrygi i niekompetencje
  2024-07-22
  NOWY TARG. Regionalna Izba Obrachunkowa wszczęła postępowanie o unieważnienie podjętej przed miesiącem przez Radę Miasta uchwały dotyczącej trybu pracy nad budżetem. Twórcy uchwały uważają, że to oni mają rację, chcą się bronić przed sądem. RIO decyzję czy uchwała jest nieważna czy nie - wyda za dwa dni, czyli 24 lipca, ale radni chcieli już dziś rozpocząć procedurę skargi na podjętą przez służby prawne decyzję. Czyli mają pewność, że będzie ona dla nich niekorzystna.
 • Wicewojewoda przyjechała z decyzją
  2024-07-22
  W Rabce-Zdroju odbył się dziś briefing prasowy posłanki Weroniki Smarduch oraz I wicewojewody małopolskiej Elżbiety Achinger. Podczas briefingu wicewojewoda przekazała burmistrzowi Rabki-Zdroju Leszkowi Świdrowi decyzję nadzoru budowlanego umożliwiającą przywrócenie do ponownego użytkowania drogi na odcinku ok. 115 mb. Dzięki stabilizacji osuwiska i naprawie nawierzchni mieszkańcy i kierowcy mogą ponownie korzystać z drogi, która została otwarta ponad tydzień temu. W briefingu uczestniczył także radny powiatu nowotarskiego Piotr Wójciak.
 • Poszukiwani w rękach policji
  2024-07-22
  Ośmiu poszukiwanych mężczyzn zatrzymali w weekend nowotarscy policjanci. Sześciu trafiło do zakładu karnego, a dwóch po wykonaniu czynności związanych z ustaleniem miejsca pobytu zostało zwolnionych.
 • Pędził z prędkością 111 km/h przez Biały Dunajec
  2024-07-22
  Wczoraj przed g. 18 policjanci zakopiańskiej drogówki, w rejonie przejścia dla pieszych w Białym Dunajcu, zatrzymali kierowcę audi, który w terenie zabudowanym pędził z prędkością 111 km/h.
 • Kierowca wjechał w dom - był nietrzeźwy
  2024-07-22
  ORAWA. Nowotarska policja podała szczegóły wypadku, do którego doszło w sobotę wieczorem najpierw w Lipnicy Wielkiej, a potem w Lipnicy Małej. Jak ustalili policjanci, najpierw 28-latek kierujący audi w Lipnicy Wielkiej zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z toyotą, po czym pojechał dalej. W Lipnicy Małej stracił panowanie nad autem, zjechał z jezdni, uderzył w ogrodzenie posesji, a następnie w niezamieszkały budynek.
 • Wypadek motocyklowy w Długopolu. 60-latek pod wpływem alkoholu
  2024-07-22
  Do wypadku doszło w niedzielę pod wieczór. 60-letni kierowca motocykla, jadąc w kierunku Wróblówki stracił panowanie nad hondą i uderzył w ogrodzenie posesji. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Okazało się, że był nietrzeźwy.
 • Rusza budowa 11 dróg za 7,5 miliona złotych
  2024-07-22
  Wójt Tadeusz Królczyk podpisał umowę na odbudowę i modernizację 11 dróg w gminie Ochotnica Dolna. Koszt prac to 7,5 miliona złotych, a ich wykonawcą będzie firma IMBUD Ignacy Śledź.
 • 6. Podhalańskie Wyścigi Traktorów odbędą się w Nowym Targu
  2024-07-22
  Organizatorzy Traktoriady 2024 poinformowali, że tegoroczna impreza została przeniesiona z Sidziny do Nowego Targu. 31 sierpnia przy nowotarskim lotnisku, odbędą się 6. Podhalańskie Wyścigi Traktorów.
 • Dziś upał, ale w kolejnych dniach nieco chłodniej
  2024-07-22
  Poniedziałek będzie w naszym regionie upalny. Termometry pokażą dziś do 30°C. W kolejnych dniach będzie jednak nieco chłodniej. Wrócą też burze.
 • Arabowie na Krupówkach, na lodach w Nowym Targu i w pasiece w Maruszynie
  2024-07-22
  Turystów z Bliskiego Wschodu można w te wakacje spotkać w wielu miejscach - na Krupówkach, Spływie Dunajcem, gdy spacerują z lodami ulicami Nowego Targu. Chętnie korzystają też z lokalnych atrakcji np. wizyt w pasiekach pszczelarskich.
 • Nasza posłanka przewodniczącą ważnej podkomisji
  2024-07-22
  Posłanka z Łopusznej Weronika Smarduch została przewodniczącą sejmowej Podkomisji Stałej do spraw innowacyjności i konkurencyjności gospodarki. - To dla mnie ogromne wyróżnienie i jednocześnie wyzwanie, które przyjmuję z pełnym zaangażowaniem - deklaruje.
 • Budowa parku wodnego w Nowym Targu - dziś kolejna próba wprowadzenia zmian w MPZP
  2024-07-22
  NOWY TARG. Dziś radni kolejny raz mają zająć się zmianami w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego Nowy Targ 26 (Równia Szaflarska). Sprawa dotyczy projektu budowy parku wodnego. Na poprzedniej sesji radni większością głosów zdecydowali o zdjęciu tego punktu z porządku obrad, bo jak argumentowali - "nie znają tematu".
 • Sołtysi wybrani
  2024-07-22
  W niedzielę 21 lipca w sołectwach gminy Rabka-Zdrój przeprowadzono wybory sołtysów i rad sołeckich. Nowe władze gromadzkie wybierano w Chabówce, Ponicach i Rdzawce.
 • 66-letni Polak zginął w słowackich Tatrach
  2024-07-21
  W słowackich Tatrach zginął Polak. 66-letni mężczyzna spadł z Czarnego Szczytu w kierunku Doliny Jastrzębiej. To drugi w ciągu ostatnich kilku dni śmiertelny wypadek w słowackich Tatrach.
 • Pożar samochodu w Trybszu. Zapaliła się także stodoła. (zdjęcia)
  2024-07-21
  TRYBSZ. Ogień pojawił się najpierw w zaparkowanym samochodzie. Potem płomienie ogarnęły stodołę i łącznik z budynkiem mieszkalnym.
 • Logo klubu z pomieszanymi kolorami
  2024-07-21
  NOWY TARG. Logo KH Podhale to szarotka na tle kolorowych pasów - żółtym, niebieskim i czerwonym. Pod zamrożoną właśnie taflą pojawił się znak klubu z pomylonymi kolorami.
 • Samochód wjechał w ścianę pustostanu
  2024-07-21
  LIPNICA MAŁA. Samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył w budynek.
 • Jacek Sowa: Co się oddala od "Podhala"?
  2024-07-21
  Tegoroczne powyborcze wakacje to czas dysput na tematy tradycyjnie nurtujące stolicę Podhala, czyli obwodnica i sport w mieście. Dywagacje, co dalej z tym sportem, zaprzątają umysły włodarzy stolicy Podhala i większości (choć mniejszości także) nowotarskich rajców.
 • Ruszyła XVI Góralska Pielgrzymka Rowerowa z Giewontu na Hel (zdjęcia)
  2024-07-21
  Wczoraj uczestnicy XVI Góralskiej Pielgrzymki Rowerowej Zakopane - Hel wyszli na Giewont. To tradycyjnie pierwszy etap wyprawy. Dziś już wsiedli na rowery. Za 8 dni dojadą nad morze.
 • Akcja poszukiwawcza i szkolenie - pracowita sobota ratowników GOPR
  2024-07-21
  Jedna grupa brała wczoraj udział w szkoleniu topograficznym, którego trasa wiodła grzbietem Małych Pienin z Białej Wody przez przeł. Rozdziele do Szczawnicy, natomiast instruktorzy odbywali trening na Dziobakowych Skałach na zachodnich zboczach Repowej, również w Małych Pieninach. Trening obejmował unifikacje technik dyneema.