Aktualności:
Gra miejska w Szczawnicy 8 Maj 2012 o 13:09

„Kurs przewodników transgranicznych” to tytuł kolejne gry miejskiej, któa tym razem odbedzie się w Szczawnicy w sobotę 19 maja. Start o godz. 10.00 na promenadzie przy stacji kolejki na Palenicę.

Gra miejska to mieszanka gier RPG i harcerskich podchodów. Dzieje się zawsze w czasie rzeczywistym, planszą jest nieustannie zmieniająca się przestrzeń miasta, a pionkami gracze, którym zadaniem jest wypełnić powierzoną im misję. Uczestnicy muszą kojarzyć miejsca, fakty, błyskawicznie rozwiązywać zagadki, a przede wszystkim walczyć z czasem, zawsze z góry określonym. Wygrywa ten, kto pierwszy wykona zadanie lub zdobędzie najwięcej punktów. W Szczawnicy gracze wcielą się w rolę uczestników kursu na przewodników. Wędrując ze specjalną mapą „regionu” będą zaliczać kolejne punkty i pod okiem instruktorów zdawać egzaminy z właśnie nabytych umiejętności. Zabawa jest dla każdego (minimalny wiek to 10 lat). Wystarczy zebrać 2-3-osobową drużynę i wysłać zgłoszenie do 16 maja na adres: graPLSK_szczawnica@agora.pl, podając imiona i nazwiska graczy, ich wiek i numer telefonu komórkowego drużyny. Szczegóły gry zawodnicy otrzymają mailem.

Regulamin gry „Kurs przewodników transgranicznych”  znajdziecie na stronie krakow.gazeta.pl, a więcej o grach miejskich – na www.grymiejskie.krakow.pl.